• Україна, м. Харків, Героїв Небесної Сотні 4, офіс 11
  • ПН - ПТ 9:00 - 19:00

Фальцювання, біговка

Фальцювання та бігування – важлива частина постпечатной обробки поліграфічних виробів, обидві технології застосовуються на виробництві друкованої продукції для формування лінії згину на аркушах різного формату: А1, А2, А3. Відмінність методик в застосуванні з матеріалами різної щільності: фальцювання проводиться щодо паперу, для картону використовується биговка в поліграфії – так твердий палітурка виходить без заломів, тріщин на зображеннях.

У друкарні «Акрополіс» можна замовити фальцювання А1 і листів іншого формату різних видів, а також складну і звичайну биговку паперу більш щільною за якістю. У компанії професійне обладнання, тому процес проходить швидко, а продукція виходить бездоганної якості. Вартість виробів зменшена завдяки застосуванню офсетного друку, мінімальний тираж примірників – 1000 штук. Працюємо з різними матеріалами: папір, картон, самоклеящаяся папір.

Особливості та застосування фальцовки

Фальцювання – це складання друкованого вироби за обраною схемою. Назва технологічної операції походить від німецького слова «falzen», що в перекладі означає «згинати, складати». За допомогою даного процесу можливе виготовлення оригінальних брошур, зошитів, рекламних виробів, матеріалів для офісів, бланків листів і т. Д.

Спочатку необхідно надрукувати замовлення, потім партія відправляється на обробку спеціальним апаратом – фальцовщик, який зробить виключно точне згинання швидко і бездоганно.

За якістю фальцювання паперу залежить від продуктивності, функціональності апарату і від інших супутніх чинників:

Товщини, яка впливає на «внутрішнє напруження» при обробці аркуша. У тонких листів менше волокон целюлози, а напруга – мінімальне. Чим товщі лист (від 90 мкм), тим більш делікатно з ним потрібно працювати, щоб не отримати палітурка з діагональними зморшками і тріщинами.
Вологості паперу – ресурси з параметрами вологості понад 10% не рекомендуються до використання. У правильно підібраною паперу виключені суттєві пошкодження і розмитий згин.
Кількості згинів (фальців) – складнощі виникають, коли фальцев більше трьох і вони мають перетин в процесі робіт. У цьому випадку застосовується биговка в поліграфії безпосередньо перед фальцюванням.
Об’ємної маси – від цього залежать можливості вбирання фарбувальних композицій. У паперу з меншою об’ємною вагою більше вбирає здатність і більше кут відновлення.
Спрямованості волокон – це найважливіший аспект при формуванні згину. З двох варіантів розташування – поздовжнього і поперечного, в першому випадку фальцювати легше і згини виходять чіткіше. Друге розташування волокон небажано, інакше буде сильна деформація.

Після відбору матеріалу по перерахованим критеріям, його відправляють на друк, потім до фальцовщик. Листи розміщуються на транспортері і “йдуть” всередину обладнання. За допомогою рухливих валиків цілий лист блискавично перетворюється в зігнутий буклет і виходить з лотка в готовому вигляді.

У друкарні Акрополіс можна замовити різні види фальцювання:

стандартну (в 1 згин, наметом, вертикальну, паралельну, подвійну паралельну, перпендикулярну, в формі гармошки і спіралі);
середньої складності (гармошку звичайну і реверс, подвійну і потрійну паралельну, з широким розкриттям, інші конфігурації згинів);
складну (в формі подвійних воріт, потрійну паралельну з фронтальним відкриванням, двошарову карту, асиметричну спіраль, ворота, гармошку різних модифікацій, десятистраничного паралельну, і т. д.);
особливу (хрестоподібну, L-образну, трикутну, кутову).

Особливості та застосування биговки

Біговка – це процес обробки згину, який виконується на біговальних апаратах. Нанесення згину на готові друковані вироби відбувається тупим ножем або спеціальної прямокутної пластиною. Під впливом інструменту матеріал вдавлюється, стає щільніше, в результаті утворюється рівна борозна. При цьому структура паперу на страждає, також зберігається шар фарби.

Біговка застосовується в разі, коли фальцювання неможливо (щільні матеріали) або перед фальцюванням, щоб згин вийшов гарантовано якісним. Разом з тим на биговку ціна прийнятна, а лінії біга виходять ідеальними.

При роботі з картоном і щільним папером використовується саме цей метод. Це матеріали щільністю від 200 г/м2, але фахівці рекомендують проводити биговку на ресурсах з параметрами щільності від 170 г / м2.

Стандартна биговка буває:

  • половинчастою;
  • у вигляді листа;
  • гармошкою;
  • хвірткою або закритою хвірткою;
  • подвійний і т. д.

У технічному виконанні бігувати складніше, тому в друкарні має бути високопродуктивне спеціалізоване обладнання. Компанія Акрополіс закуповує тільки європейські апарати, на яких всі роботи виконуються бездоганно.

Що вибрати: фальцювати або бігувати?

Якщо клієнт сумнівається у виборі, він може отримати безкоштовну консультацію наших менеджерів. Все залежить від технічних вимог макета, характеристик щільності і складності задумки дизайнера. В кожному окремому випадку розглянемо максимально вигідні умови для вас. Чим більше питань ви обговоріть з фахівцем, тим краще буде результат!

Заказать звонок