• Україна, м. Харків, Героїв Небесної Сотні 4, офіс 11
 • ПН - ПТ 9:00 - 19:00

Висічка (вирубка)

Серед різних методів постпечатной обробки висікання (вирубка) в поліграфії – одне з найбільш популярних і красивих рішень. Технологія передбачає прорізування наскрізь частини контуру зображення, що дозволяє отримати 3D ефект.

Проріз виконується на тигельних або штанцевальних пресах за допомогою вирубного штампа або штанц-форми, що виготовляється на замовлення під макет. Пристрій виглядає як фанерна основа, на яку закріплюються фігурні гострі ножі зі сталі.

Зробити ніж можна для зображення будь-якого рівня складності. Фігурна висічка – це назва як самого процесу виготовлення поліграфічної продукції, так і кінцевого виробу, оформленого таким способом. Також можна зустріти термін «штанцювання» (від штанц-форми), що означає те ж саме, що і висікання.

Основну вартість від кінцевої ціни займає саме створення штампа. Тому доцільно замовляти продукцію великим тиражем. Друкарня Акрополіс працює з тиражами від 1000 одиниць. Виконуємо офсетний друк на картоні, самоклеящейся і стандартної папері різної щільності.

Як використовується вирубка в поліграфії

Необхідність використання такої поліграфічної операції, як висікання паперу обумовлена ​​тим, що стандартні ножі машин для різання паперу здатні робити тільки прямий зріз. Але вже стало складно когось здивувати класичними візитками, листівками і упаковкою.

Тому маркетологи і дизайнери навчилися посилювати ефект від продукції, надаючи їй ексклюзивність за рахунок сучасних технологій постпечатной обробки. Штанцювання застосовується для виробів різного призначення:

 • вирубка упаковки – макети можуть мати фігурний контур з висічкою ручок, а також інших функціональних і декоративних елементів;
 • POS-матеріали і зовнішня реклама – це всілякі воблери, таблички, підставки та інші вироби з нестандартними краями;
 • фігурна вирубка етикеток – проводиться на самоклеющейся папері;
 • фірмові конверти і папки – зазвичай фігурної форми робляться елементи і клапани, службовці для закривання продукції;
 • листівки, пластикові карти, запрошення на весілля та інші заходи – висікатися можуть будь-які декоративні елементи, наприклад по краях, так і в центрі композиції.

Також вирубка використовується для виробництва дитячих головоломок, пазлів і інших ігор. Завдяки нашому сучасному обладнанню можна якісно втілити в життя будь-яку дизайнерську ідею з вирізанням частини контуру зображення.

Види вирубного преса для висікання

У друкарнях застосовують кілька механізмів вирубного преса. А саме:

 • ротаційні – мають вбудовані циліндричні ножі, дають високу продуктивність і можливість працювати зі складними зображеннями з дрібними деталями;
 • тигельні – заготівля розміщується на рухомому тиглі, процес вирубки відбувається в момент удару об штамп, багатофункціональні преси також можуть виконувати такі
 • постдрукові операції, як тиснення фольгою, перфорацію і багато іншого;
 • плоськопечатниє – для вирубки на пресах використовуються спеціальні плоскі ножі, спосіб оптимально підходить для невеликих тиражів і великих виробів з нескладними краями.

Автоматична штанцевальних машина вважається одним з найбільш практичних пристроїв. Дає можливість виготовити велику кількість продукції при мінімальних витратах часу.

Переваги вирубки (висікання, штанцювання) в типографії Акрополіс

Вирубка на папері гарантує унікальність вашої продукції. Результат виглядає оригінально і привертає увагу. Професійні сучасні машини бездоганно реалізують найскладніші макети. Які ще є переваги даного способу постпечатной обробки:

 • можливість замовити тираж від 1000 одиниць;
 • швидка і якісна реалізація проекту;
 • практичність і помітність на тлі конкурентів фірмової продукції;
 • штамп замовляється один раз і може використовуватися необмежену кількість разів в подальшому;
 • для типових виробів (листівки, коробки, конверти) вже існують готові штампи.

Дізнатися про технічні вимоги до макетів можна у менеджера компанії за контактними телефонами. Щоб уникнути необхідності внесення правок для додрукарської підготовки, краще замовляти створення макета у дизайнера друкарні.

Таким чином, зовнішній вигляд рекламної продукції грає важливу роль для її сприйняття. Тому, чим більше нестандартно і виразно буде виглядати виріб на тлі інших, тим більше уваги воно приверне до бренду або компанії. Друкарня Акрополіс вже більше 20 років допомагає отримати конкурентоспроможну поліграфію великим виробничим компаніям, дизайн-студіям і рекламним агентствам.

Заказать звонок